You are currently viewing روش کاشت پیاز زعفران در گلدان
پیاز زعفران

روش کاشت پیاز زعفران در گلدان

به نظر شما امکان کاشت و برداشت زعفران در گلدان وجود دارد؟ شرایط مناسب برای به عمل آمدن این گیاه در منزل چیست؟ آیا از ساده ترین روش خرید پیاز زعفران خبر دارید؟
یکی از گیاهان خوراکی و بسیار دوست داشتنی در بین ایرانیان طلای سرخ می باشد که به دلیل ارزش غذایی و مادی بالای که دارد به این اسم شهرت گرفته است. خواص بی نظیر زعفران و همچنین رنگ زیبایی که به غذا می دهد باعث محبوب شدن آن در بین مردم تمام کشور ها شده است و این امر موجب افزایش روز به روز صادرات این گیاه در ایران شده است.
خانم های زیادی که در آپارتمان زندگی می کنند تمایل به کاشت و نگهداری گیاه زعفران در گلدان دارند، زیرا این گلهای زیبا می تواند چند سال پیاپی گل دهی داشته باشد. حال آیا از نحو کاشت این گیاه آگاهی دارید؟ اگر شما هم قصد کاشت زعفران در گلدان را دارید کافیست تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مراحل کاشت پیاز زعفران در گلدان

برای این منظور ابتدا لازم است که پیاز زعفران مرغوب و با کیفیتی را تهیه کنیم، در هنگام خرید پیاز باید توجه داشته باشیم که زخم و لهیدگی نداشته باشد همچنین سایز آن نیز کم نباشد ولی جای هیچ نگرانی برای کسانی که شناختی در خرید این محصول ندارند نیست زیرا از طریق این سایت می توانید به راحتی مقدار مورد نیاز خود را خریداری کنید.
مرحله بعدی تهیه گلدانی به عمق ۲۵ سانتی متر می باشد که بهتر است جنس آن سفال باشد. خاک گلدان را باید از سه نوع خاک رس، خاک برگ و ماسه بادی به نسبت مساوی تهیه کنیم.
در اخرین مرحله که نگهداری و آبیاری می باشد باید توجه کنید که اولین آبیاری آن در آبان ماه باشد و در این مدت گلدان باید در محل آفتابگیر باشد.
منبع: بازار زعفران ایران