You are currently viewing صادرات بهترین پیاز زعفران اصفهان
پیاز زعفران اصفهان

صادرات بهترین پیاز زعفران اصفهان

اصفهان یکی از شهرهای بزرگ ایران در زمینه صادرات بهترین انواع پیاز زعفران می باشد، که پیاز زعفران این شهر علاوه بر بازارهای داخلی در خارج از کشور نیز خرید و فروش می شود.
زعفران گیاه گرمسیری و بومی ایران می باشد که به همین خاطر در حال حاظر کشور ایران بزرگترین تولید کننده این گیاه در جهان می باشد، و به کشورهای زیادی این گیاه را صادر می کند، علاوه بر آن در حال حاظر بسیار از کشورها پیاز زعفران مورد نیاز کشاورزان خود را نیز از ایران تولید می کنند زیرا همانطور که می دانید اصل مهمی که در کاشت زعفران وجود دارد استفاده از پیاز زعفران مرغوب می باشد.
پیاز زعفران اصفهان یکی از انواع ممتاز و درجه یک این محصول در ایرانی می باشد که به دست کشاورزان این منطقه اصلاح می شود و سپس به بازار فروش عرضه می شود. اکنون با نزدیک شدن به فصل کشت پیاز زعفران، میزان سفارشات چه در بازارهای داخلی و چه بازارهای خارجی رو به افزایش است، از این رو تجار ایرانی با خرید پیاز زعفران از کشاورزان و بسته بندی آن محصول را برای ارسال به دیگر کشورها آماده می کنند.

جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران

یکی از بزرگترین دغدغه های کشاورزان و تولید کنندگان پیاز زعفران در ایران، امر قاچاق کالا می باشد که بسیاری از سود جویان برای پر کردن جیب خود به این امر دست می زنند و موجب ضرر کردن کشاورزان می شوند. در حال حاظر یکی از کارهای که برای جلوگیری از قاچاق این محصول باب شده است، برند سازی و بسته بندی محصول می باشد که شرکت های زیادی در سراسر کشور به بسته بندی پیاز زعفران پرداخته اند؛ بسته بندی های این محصول باید به گونه ای باشد که در هر پاکت ده عدد پیاز قرار داشته باشد.
منبع: بازار زعفران ایران