You are currently viewing فروش پیاز زعفران مرغوب و نحوه بهترین کاشت
فروش پیاز زعفران مرغوب و نحوه بهترین کاشت

فروش پیاز زعفران مرغوب و نحوه بهترین کاشت

فروش پیاز زعفران مرغوب با گذشت زمان و کمبود آب کشاورزی، در سطح کشور گسترش یافته است. آیا شما هم به دنبال کاشت بهترین پیاز زعفران هستید؟ اگر به دنبال خرید پیاز زعفران مرغوب و آشنایی با نحوه بهترین کاشت آن هستید. می توانید با همکاران ما ارتباط بگیرید.

پیاز زعفران، بنه های توپری هستند که ابعاد مختلفی داشته و باعث رشد گل های زعفران می شوند. این بنه ها همانند سایر بذرهای گیاهان، دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی است.

پیاز زعفران، محصولی است که این روزها، به دلیل کسری آب کشاورزی در سطح کشور، می تواند محصول جایگزین مناسبی برای کشاورزان باشد. همانطور که می دانید، زعفران، گیاه کم آبی است که مناسب مناطق گرم و خشک است. به همین دلیل، فروش پیاز زعفران در سطح کشور، روز به روز افزایش می یابد.

فروش پیاز زعفران درجه یک خراسان

استان خراسان از بزرگترین مناطق کشت زعفران به شمار می آید. با تفکیک استان خراسان، استان های خراسان رضوی و جنوبی، دو قطب کشت و فروش پیاز زعفران به شمار می آیند. به طوری که بیشترین فروش پیاز زعفران، در این دو استان انجام می شود. با توجه به قدمت بالای کشت این محصول در این دو استان، می توان انتظار داشت که کیفیت پیاز زعفران در این مناطق بهتر از سایر مناطق باشد. از شهرهایی که پیاز زعفران مرغوب در آنها زیاد به چشم می خورد. می توان به قائن، تایباد، باخرز، گناباد، فردوس، سرایان، تربت حیدریه و … اشاره کرد.

بهترین زمان برای خرید پیاز زعفران

همانطور که در ابتدا بیان شد، پیاز زعفران دارای خصوصیات منحصری است. این محصول، برخلاف خیلی از گیاهان، از انتهای فروردین ماه، وارد دوره خواب خود شده و تا انتهای تابستان ادامه دارد. در نتیجه بهترین زمان برای خرید و فروش پیاز زعفران در این دوره می باشد.
پیشنهاد ما به شما این است که خرید خود را در خرداد و تیرماه انجام دهید. چرا که هم پیاز در اواسط دوره خواب خود بوده و هم قیمت در پایین ترین حد خواهد بود. هرچه به آخرهای دوره خواب نزدیک شویم، قیمت پیاز بالا می رود.

انواع پیاز زعفران اعلا برای خرید در ایران

یکی از مسائلی که در ذهن بسیاری از کشاورزان مناطق مختلف وجود دارد، خرید پیاز زعفران اعلا است. در واقع گفت، پیاز زعفران، انواع مختلفی ندارد. بلکه کیفیت اقلیم پیاز و همچنین ابعاد پیاز، تاثیر در خرید دارد.
پیاز زعفران اعلا، باید اقلیم مناسبی داشته باشد. عمر پیازها، ۷ سال است. پیازهای سال ۳ به بعد، گلدهی بیشتری می تواند داشته باشد. پیاز زعفران، در دل خاک، هر سال، تکثیر می شود و به اصطلاح پیاز دختر در کنار پیاز مادر ایجاد می شود. در نتیجه بعد از ۷ سال کشت، مقدار پیاز کاشته شده، حدود ۴ الی ۵ برابر می شود.

نحوه بهترین کاشت پیاز زعفران

کشت پیاز زعفران به دو صورت امکان پذیر است. اولین روش، به روش گودالی معروف است. در این روش، گودالی به عمق ۲۰ سانتی متر ایجاد و تعدا ۱۰ الی ۲۰ عدد پیاز داخل گودال ریخته می شود. این کار در گودال های دیگری به فواصل ۲۰ سانتی متری از یکدیگر انجام می شود.
روش دوم معروف به روش شیاری است. در این روش، شیارهایی به فواصل ۱۰ الی ۲۰ سانتی متر (پیشنهاد ۱۰ سانتی متر) ایجاد می شود. و پیازها به صورت تکی به فاصله ۱۰ الی ۲۰ (پیشنهاد ۱۰ سانتی متر) در داخل شیار قرار گرفته و سپس سطح زمین صاف می شود. کرت بندی انجام و در نهایت آبیاری نیز به صورت غرقابی صورت می گیرد.

نیاز آبی و دفعات آبیاری پیاز زعفران

همانطور که بیان شد، پیاز زعفران نیاز کمی به آبیاری دارد. در واقع در زمان بحران آب که بهار و تابستان است، این محصول نیازی به آبیاری ندارد. دفعات آبیاری غرقابی زعفران، ۳ بار است. فروردین ماه، مهرماه و آذرماه
آبیاری مهر، بابت ایجاد شوک برای گلدهی آبان ماه است. آبیاری آذرماه، بعد از گلدهی و برای تقویت برگهای زعفران انجام می شود. آبیاری فروردین ماه نیز قبل از دوره خواب انجام می شود که پیاز تقویت شود.
در کنار این آبیاری ها، هرچه در زمستان آبیاری انجام شود، بسیار خوب و مناسب رشد پیاز زعفران است.

در نتیجه این گفتار،با توجه به آنکه از فروردین تا مهر، هیچگونه آبیاری نیاز نیست، می توان گفت زعفران، محصول خوبی برای مناطق گرم و خشک خواهد بود.

میزان پیاز زعفران در هر هکتار و قیمت تولید

به منظور کشت پیاز زعفران در هر هکتار، بسیاری به دنبال قیمت و برآورد هزینه کشت هستند. در هر هکتار، می توان بین ۷ الی ده تن پیاز زعفران کاشت. اگر به روش شیاری و به فواصل ۱۰ سانتی متر، کاشته شود، میزان پیاز زعفران در هر هکتار، به حدود ۱۰ تن می رسد.
کشاورزان می توانند با داشتن زمین یک هکتاری،رسیدگی منظم و کوددهی پیاز زعفران حدود ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم زعفران خشک شده در طول ۷ سال برداشت کنند.

کشاورزان عزیز در سراسر کشور، می توانند جهت خرید و مشاوره بهترین کشت پیاز زعفران، با همکاران ما در تماس باشند. بازرگانی متین با تیمی متخصص و همکاری با کشاورزان برتر استان خراسان، آماده تامین پیاز زعفران در سراسر کشور می باشد.