You are currently viewing نحوه کاشت و تولید انواع پیاز زعفران مشهد

نحوه کاشت و تولید انواع پیاز زعفران مشهد

کاشت انواع پیاز زعفران مرغوب در زمین اصولی دارد که می بایست از افراد متخصص در این زمینه اطلاعات کامل دریافت شود که این داده های می توانند آکادمیک یا تجربی باشند.
در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات تجربی رار در مورد کشت پیاز زعفران در اختیار شما بگذاریم و با مطرح کردن سوالات مختلف و پاسخ گویی به آن ها، شما را در مورد نحوه کاشت انواع پیاز زعفران آشنا نماییم.
چه زمینی برای کاشت پیاز زعفران مناسب است؟
برای کاشت پیاز زعفران، ترجیحا از زمینی استفاده کنید که قبلا در آن کاشت پیاز صورت نگرفته باشد، لازم است که قبل از کاشت حتما خاک زمین خود را آزمایش کنید و عناصری که برای رشد پیاز لازم است را به زمین منتقل نمایید.
زمین های رسی و آهکی به شدت برای کاشت پیاز نا مناسب بوده و توصیه نمی شود.
جالب است بدانید که در صورتی که سال های قبل از کاشت پیاز در صورتی که زمین خود را جو، نخود یا یونجه بکارید، به شدت در غنی شدن زمین شما کمک خواهد کرد.
چه پیاز زعفرانی را بخریم؟
برای خرید پیاز زعفران، بر خلاف چیزی که توسط بسیاری از افراد گفته می شود، ابتدا پیاز زعفرانی را با کمترین میزان خاک بخرید، حتما اندازه پیاز زعفران متوسط باشد و هیچ گونه آفت زدگی در محصول مشاهده نشود.
چگونه پیاز را بکاریم؟
برای کاشت پیاز زعفران دو راه وجود دارد، اول کاشت با دست که طی چند روز می توان پیاز ها را در زمین کاشت.
کاشت توسط دستگاه مربوطه که بازرگانی ما این روش را توصیه نمی کند.
آیا پیاز زعفران آب زیادی نیاز دارد؟
پیاز زعفران گیاه کم آبی است و در طول زمستان به سه تا چهار مرحله آبیاری نیاز دارد، برای این که پیاز زعفران شما مرغوب باقی بماند، تحت هیچ عنوان محصول را در تابستان آبیاری نکنید.